UPISI Rezultati upisa za 2023./2024. OBJAVLJENI su na našoj web stranici.

obilježavanje Cvjetnice u našem vrtiću

Veliki sveti tjedan otpočinje Cvjetnicom, a ova nedjelja otpočinje pučkim običajem: umivanjem u cvijeću. Umivanje se ponegdje obavlja i na Veliku subotu. Cvijeće se ubere dan prije i to ljubičice, jaglaci ili neko drugo cvijeće. Potopi se u posudi sa vodom ili u nekoj posudi te se blagoslovi i stavi na prozor uz priču djeci da će se u noći u ovome cvijeću i vodi umiti najprije anđeli, a sutradan u Cvjetnom jutru i sva djeca i ostali ukućani. Simbolika cvijeća je velika, a poglavito u vodi. Jedna od poruka jest da valja oprati dušu u anđeoskoj vodi i cvijeću, te slaviti Uskrs. Čovjek je cvijet što cvate na ovoj zemlji, ali mu je korijen u vječnosti. Naša djeca u P.O. Tratinčici u Crnom, zajedno su se sa svojim odgojiteljicama pripremila za obilježavanje Uskrsa te uživala u ovom predivnom običaju.
 
Skip to content