UPISI Rezultati upisa za 2023./2024. OBJAVLJENI su na našoj web stranici.

Zvjezdice iz Cicibana aktivno sudjelovale u Vodenom tjednu

U sklopu Nacionalnog programa “Živjeti zdravo” u Dječjem vrtiću Sunce obilježen je Vodeni tjedan zdravlja.

 

U područnom objektu Ciciban, djeca iz skupine “Zvjezdice” zajedno sa svojim odgojiteljicama Anom Josipović i Rebertom Matković aktivno su sudjelovala u “Vodenom tjednu”. Likovne i istraživačke aktivnosti te raznovrsne igre na temu vode, bila su okupacija “Zvjezdica” ovih dana. Ponuđeni poticaji snažno su motivirali djecu na daljnje istraživanje o vodi.

 

Priča “Mala kišna kap”, koju djeca su poslušala u GKZ, bila je savršena uvertira za posjet parku Vruljica. Na taj način osim poticaja u unutarnjem prostoru vrtića iskorišteni su i poticaji na vanjskom prostoru; potok, vodenica te ostali situacijski poticaji doprinjeli su obilježavanju ovog važnog tjedna. Ishodi ovog sklopa aktivnosti jesu spoznaje o vodi, njenoj važnosti, rasprostranjenost, vrijednosti, upotrebi i štednji.

 

Važan aspekt koji je također obuhvaćen ovim tjednom jest razvijanje ekološke svijesti kod djece….jer VODA je ŽIVOT.

 

Originalni članak pročitajte na: https://www.057info.hr/vijesti/2022-04-18/zvjezdice-iz-cicibana-aktivno-sudjelovale-u-vodenom-tjednu

Skip to content