UPISI Rezultati upisa za 2023./2024. OBJAVLJENI su na našoj web stranici.

„Sretan mi ostani Vrtiću, ja idem u školu!“

„Sretan mi ostani Vrtiću, ja idem u školu!“, naziv je događanja za djecu kojeg je 2.lipnja 2022. u prostorima II Palače priredila Udruga odgajatelja Maraške. Njenim članovima nesebično su pomogli Narodni muzej Zadar, muzejska pedagoginja Lucija Sekula, Gradska knjižnica Zadar koja je osim ustupanja prostora, ponudila i svoju radionicu pripovijedanja (Željana Buljat –pripovjedačica). Stručnu i organizacijsku podršku Udruzi su pružile ravnateljice DV Sunce, Mirjana Miočić, DV Radost Larisa Pavlović Petani i DV Žuto pače, Dobrila Radeka. Odgojitelji ovih i drugih vrtića pripremili su različite didaktičke materijale kojima su se djeca igrala. Cilj ovog događanja imao je više pravaca; posjet kulturnoj ustanovi, gledanje umjetničkih djela, slušanje umjetničke priče i okupljanje u kreativnim, konstruktivnim radionicama u kojima su djeca manipulirala prirodnim i pedagoški neoblikovanim materijalima. Odgojiteljice su priredile i plesnu radionicu u kojoj su se djeca izražavala pokretom uz odgojiteljice Vanju Petrović i Anu Burčul Bukva….

 

Druženjem i zajedništvom željeli smo se na simboličan način oprostiti od djece koja najesen odlaze u školu i za koje prestaje prva stepenica u odgoju i obrazovanju kao i neponovljivi dio djetinjstva. U večernjim satima istog dana izloženi su dječji radovi nastali na radionicama. Izložbu je prigodno otvorio i pročelnik Upravnog odjela za odgoj i školstvo Grada Zadra, Joso Nekić čime je lokalna zajednica potvrdila značenje ovog događaja i za ustanove za rani i predškolski odgoj i za civilne udruge građana koje brinu o najmlađima.

Skip to content