UPISI Rezultati upisa za 2023./2024. OBJAVLJENI su na našoj web stranici.

"Sigurno u prometu".

Proteklog tjedna u Dječjem vrtiću “Sunce”, područnom objektu Tratinčica u Crnom, održana je preventivno edukacijska akcija “Sigurno u prometu”. Akciju je održao dipl. ing. Igor Vukojević, predavač prometnih propisa i sigurnosnih pravila te instruktor vožnje. Jedan od mnogih ciljeva ove akcije bio je upoznavanje djece sa temeljnim pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu, te stjecanju najosnovnijih znanja i ponašanja u prometu. Djeca su se imala prilike upoznati sa najčešćim prometnim znakovima, te kroz igru na poligonu doživjeti različite situacije u prometu.

 

Naposljetku je svako dijete, kao aktivni sudionik prometa, na poklon dobilo reflektirajući prsluk koji je važan dio sigurnosti djece u prometu.

 

– Ovu akciju smatramo izuzetno vrijednom jer je odgovorno ponašanje u prometu izravno i neizravno dio odrastanja svakog djeteta ponaosob kao i otkrivanje njegova svijeta i stvarnosti. Usvajanje odgovornog ponašanja u prometu od iznimne je važnosti za odrastanje i život svakog djeteta.

Skip to content